Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; DB has a deprecated constructor in /home/doymas/domains/archyvas.silainiuparapija.lt/public_html/inc/classes.php on line 3
Naujienos

Naujienos

2018-01-22 Viktorina "Irkis į gilumą"
Sausio 18 d. mūsų parapijoje vyko kasmetinė tikėjimo žinių patikros viktorina ketvirtokams „Irkis į gilumą". Joje dalyvavo net šešios komandos, kurios paruošė puikius prisistatymus ir sveikinimus. 
2018-01-19 Krikščioniškų knygų lentyna bažnyčioje
Kauno Milikonių progimnazijos tikybos mokytojos Daivos Kunskienės iniciatyva bei entuziastingai pritarus klebonui Žydrūnui Paulauskui, Šventosios Dvasios bažnyčioje atsirado knygų lentyna.
2017-12-30 Ištiesk gerumui ranką
"Ištiesk gerumui ranką" Caritas renginys Šilainių parapijoje   Gruodžio 30 d. Šventosios Dvasios parapijos Caritas surengė jau tradicija tapusią, kartu švęsti Šv. Kalėdas su parapijoje sunkiau gyvenančiais bendruomenės nariais šventę, kuri prasidėjo šv. Mišiomis, aukojamomis parapijos klebono. Buvo meldžiamasi už "Carito" savanorius ir rėmėjus. Į ryškiomis spalvomis išpuoštus parapijos namus rinkosi parapijos "Caritas" sukviestos šeimos su vaikais.
2017-12-15 Alfa kurso savaitgalis
Gruodžio 15 – 16 d. Nuostabus, šerkšnu padabintas rytas išaušo mūsų parapijos Alfa kurso dalyviams susirinkus savaitgalį Šiluvos Jono Pauliaus II piligrimų centre. Aplankėme Šiluvos muziejų, meldėmės Apsireiškimo koplyčioje, bendravome ir apie Susitaikymo sakramentą kalbėjome su kunigu Ramučiu Janšausku. O šeštadienio programa buvo skirta Šventosios Dvasios pažinimui. Konferencijas apie ją vedė kunigas Erastas Murauskas ir katechetė Kristina Ališauskienė. Puiki Liturginių metų pradžia ir pasiruošimas Šventų Kalėdų šventei.
2017-12-13 Kūčiukų šventė
Laikydamiesi pernykštės tradicijos, gruodžio 13-14 d. vakarais Kauno Šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai kartu su tėveliais ir klasių vadovais bei mokyklos administracija šurmuliavo progimnazijos valgykloje kepdami šventinius kūčiukus. Mažieji kepėjai kartu su mamomis rašė linkėjimus ir juos kabino ant kalėdinio medelio, kuris kaip prasminga puošmena įsiliejo į mokyklos šventinę visumą. Naujai prisijungę mokiniai ir mamos pajuto šilumą ne tik nuo sklindančių krosnelių, bet ir nuo malonaus bendravimo kitoje erdvėje. Džiugi laukimo, bendravimo nuotaika tvyrojo ore, o iškepti rusvi ir traškūs kūčiukai buvo ne tik gardūs, bet pagaminti su meile, šiluma ir tikėjimu, jog šios šventės bus ypatingesnės, nes joms ruošėmės drauge. Noriai ragavome pačių pagamintus, bet dar noriau juos dėjome į kūrybinėse dirbtuvėlėse mamų ir vaikų pasiūtus bei dekoruotus kalėdinius dovanų maišelius, žinodami, kad šiuos kūčiukus – dovanosime Sargėnų-Vytėnų bendruomenės senoliams ir vienišiems žmonėms prieš šventes, Gerumo akcijos metu. Tikybos mokytoja Kristina Ališauskienė
2017-12-10 Adventinė popietė
Gruodžio 10d po sumos Šv.Mišių parapijiečiai skubėjo į Adventinę popietę, kurią surengė  parapijos moterų vokalinis ansamblis “Vakarė”. Ansamblio vadovė Laima Užkurnienė. Gražią iniciatyva pasidžiaugė parapijos klebonas Žydrūnas Paulauskas, o apie Advento prasmę kalbėjo katechetė Ema Marcinkevičienė. Ansamblio dalyvės dalinosi tradiciniais Advento papročiais, giesmėmis ir dainomis. Popietę vainikavo bendra agapė su adventiniais patiekalais ir gardžia žolelių arbata.
2017-11-26 Ateitininkų įžodis
Kauno krašto ateitininkai tęsdami daugiametę tradiciją rinkosi Kauno Šventosios Dvasios bažnyčioje, kur liturgijai vadovavo kun. N. Pipiras. Būrys jaunųjų ateitininkų įvardinę priesakus ir sugiedoję himną priėmė nario įžodį. Šventė toliau buvo tęsiama bendraujant prie agapės stalo.
2017-11-11 Sielos
Šį kartą, sutvirtinamieji išvyko į Naująją Akmenę. Joje vyko XVI šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis "Sielos", kurio pagrindinis svečias buvo Reyer ( Nyderlandai). Sutvirtinamieji labiau pažino vieni kitus, sustiprėjo jų draugystė, o grįždami sakė: "nesitikėjom, jog bus toks geras festivalis!"
2017-10-08 Dievo Motinos Marijos Rožinio karalienės atlaidai
Mūsų parapijoje buvo švenčiami Dievo Motinos Marijos Rožinio karalienės atlaidai. Dievo žodžiu ir meilę Dievo Motinai Marijai skatinančia homilija dalinosi parapijos svečias Kauno vyskupijos diakonas Emilis Vasiliauskas. Dėkojame jam ir laukiame vėl apsilankant mūsų parapijoje.
2017-10-07 Piligriminė kelionė
Parapijos sutvirtinamieji kartu su parapijos klebonu Žydrūnu Paulausku, jaunimo vadovu Vytautu Strioga, katechete Ema Marcinkevičiene, parapijos klierikais ir jaunimo sielovados pagalbininkais išvyko į piligriminę kelionę Jos metu aplankė Palendrių vienuolyną, Kryžių kalną ir pranciškonų vienuolyne susitiko su Tėvu Severinu Holocher OFM.  
2017-10-06 Dievo Motinos apsireiškimo 100 metų jubiliejus
Parapijoje buvo minimas Dievo Motinos Marijos apsireiškimo 100 metų jubiliejus.Ta proga į parapijos salę susirink pradinių klasių mokiniai iš įvairių mokyklų.Tikybos mokytoja ir katechetė se. Justina Gruodytė OSB pristatė meninio filmo apie Fatimos apsireiškimą ištraukas ir dokumentinį filmą apie vaikų Švenčiausio Sakramento adoraciją.  
2017-09-03 Savaitgalis palendriuose
Rekolekcijos - tai laikotarpis, kuomet atsitraukiame nuo kasdienių rūpesčių, darbų ir  susikoncentruojame ties dvasiniu gyvenimu. Tokiam laikui susitelkė ir Šventosios Dvasios parapijos jaunimas, kuris nusprendė išvykti į Palendriuose esantį Benediktinų vienuolyną.
2017-08-07 Baidarių žygis
Saulėtomis rugpjūčio 7-9 dienomis parapijos jaunimas kartu su jaunimo vadovu Vytautu Strioga išsiruošė į baidarių žygį.
2017-08-06 Atsimainymo atlaidai
Mūsų parapijoje vyko Kristaus Atsimainymo atlaidai.     
2017-07-08 Žemaičių Kalvarijos atlaidai
Šį kartą parapijos jaunimas buvo nuvykę į Žemaičių Kalvariją, kur vyko Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai nuo 1 iki 12 dienos. Atlaiduose dalyvavo 8 dieną, kuri buvo skirta jaunimui. Drauge su susirinkusiu būriu jaunų žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių sudalyvavo šv. Mišiose, kurias aukojo Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir po jų visi ėjo Kryžiaus Kelio kalnus, per kuriuos galėjo apgalvoti, bei suprasti kokią kančia patyrė dėl mūsų visų nuodėmių Jėzus Kristus.  
2017-06-14 Gedulo ir vilties dienos minėjimas
Parapijos konferencijų salėje vyko Gedulo ir vilties dienos minėjimas. Jame savo prisiminimais dalinosi  parapijos katechetė Ema Marcinkevičienė ir sumos choro choristė Janina Pranckevičienė. Jos papasakojo apie savo tėvus, kurie buvo išvežti ir patyrė sunkią tremtinių dalią prie Laptevų jūros ir Krasnojarsko srityje.
2017-06-04 Bažnyčios konsekracijos šventė
Birželio 2 – 4 dienomis vyko Kauno Šventosios Dvasios (Šilainių) parapijos konsekracijos šventė. Parapijos tikintieji iškilmes pradėjo adoracijos prieš Švenčiausiąjį Sakramentą diena. Adoruodami Eucharistinį Kristų visą dieną meldėsi parapijos maldos ir sielovadinės grupės bei parapijos tikintieji. 
2017-05-27 Kelionė į Kupiškį
Gegužės 27 d. parapijos jaunimas kartu su vadovu Vytautu Strioga nuvyko į Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčią.         
2017-05-20 Pirma Komunija
Gegužės 14d ir 20d mūsų bažnyčioje buvo įspūdingos šventės.Daugiau kaip 200 vaikų pirmą kartą į savo tyras širdeles įsileido nuostabų svečią -Jėzų Kristų Eucharistijoje.Nuoširdžiai sveikiname  visus vaikus ir linkime visada būti  ištikimais Jėzaus draugais .
2017-05-13 Fatimos apsireiškimo 100 metų jubiliejus
Gražų,saulėtą gegužės 13d rytą mūsų parapijos jaunimas ir katechetai pasitiko Šiluvos bažnyčioje garbindami Dievą ir Jo Motiną Mariją  liaudies pamėgtomis Marijos valandomis ir šlovinimo giesmėmis.
2017-05-07 Motinos diena
Pirmasis Gegužės mėnesio sekmadienis-Motinos diena.
2017-05-07 Tapybos darbų paroda
Mamyčių dienos proga, parapijos bažnyčios foje buvo pristatyta Kauno :Ryto" pradinės mokyklos Dailės studijos"Kūrybiukas" tapybos darbų paroda "Sparnų paliesti"  
2017-04-29 Kelionė į Birštoną
Aplankėme Birštono bažnyčią ir Sakralinį muziejų.
2017-04-16 Kristaus Prisikėlimo šventės akimirkos mūsų bažnyčioje.
Kristaus Prisikėlimo šventės akimirkos mūsų bažnyčioje.
2017-02-25 Pastoracinės tarybos rekolekcijos
Kauno arkivyskupo Metropolito dekretu yra patvirtinta atnaujinta Šventosios Dvasios parapijos pastoracinė taryba. Kadangi yra numatyta parapijos bažnyčios ir altoriaus konsekracija, Pastoracinės tarybos nariai ir artimiausi sielovados bendradarbiai vasario 25 dieną buvo sukviesti į Palemono parapijos rekolekcijų namus kad sustiprintų pačią tarybos bendruomenę, iškeltų naujas iniciatyvas, pasirengtų artėjantiems parapijos įvykiams.
2017-02-11 Pasaulio ligonių diena
Minint Pasaulinę ligonių dieną, vasario 11-ąją, šeštadienį, buvo aukotos šv. Mišios Kauno šv. Dvasios (Šilainių) bažnyčioje už visus sergančius parapijiečius, už ligonius, bei jais besirūpinančius žmones. Šv. Mišiose dalyvavo karitiečiai ir savanoriai. Po šv. Mišių “Caritas” savanoriai lankė sunkius ligonius, drąsino ir stiprino juos savo žodžiu, guodė jų artimuosius.             
2017-02-03 Padėkos Šventė
Padėkos šventė Vasario 3 d. Kauno Jaunimo centras pakvietėme į Padėkos šventę žmones, kurie praėjusiais metais skyrė savo laiką ir jėgas tarnystei Bažnyčioje bei įvairiausiais būdais prisidėjo, parėmė ir palaikė jaunimo sielovadą Kauno arkivyskupijoje. 
2017-01-20 Du Sutvirtinimo savaitgaliai Palemone
Net du savaitgalius Palemono parapijos namuose rinkosi mūsų sutvirtinamieji. Garsiomis šlovinimo giesmėmis jie pradėjo rekolekcijas skirtas Šventajai Dvasiai. Dviejų dienų dienotvarkė buvo labai įtempta. Reikėjo ne tik dalyvauti konferencijose, bet ir patiems diskutuoti grupelėse, piešti, klijuoti koliažus ,išmokti giedoti giesmes.