2017-06-04 Bažnyčios konsekracijos šventė

Birželio 2 – 4 dienomis vyko Kauno Šventosios Dvasios (Šilainių) parapijos konsekracijos šventė. Parapijos tikintieji iškilmes pradėjo adoracijos prieš Švenčiausiąjį Sakramentą diena. Adoruodami Eucharistinį Kristų visą dieną meldėsi parapijos maldos ir sielovadinės grupės bei parapijos tikintieji. Antroji šventės diena prasidėjo šlovinimu, kuriuo Viešpatį garbino parapijos jaunimas. Po to Atsinaujinimo dienos konferencijas vedė ir į gausius parapijiečių klausimus atsakinėjo svečias iš Ruklos kun. dr. Arnoldas Valkauskas. Adoruojant išstatytą Švenčiausiąjį Sakramentą savo giesmėmis parapijos jaunimas padėjo tikintiesiems melstis Viešpaties artumoje. Vakaro šv. Mišias aukojo Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, kurių metu daugiau kaip aštuoniasdešimčiai parapijos jaunuolių suteikė Sutvirtinimo sakramentą. Sekmadienį buvo pagrindinė iškilmių diena, kai parapiją aplankė Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, kuris, koncelebruojant svečiams kunigams ir parapijoje tarnaujantiems dvasininkams konsekravo naująją bažnyčią. Po šv. Mišių buvo iškilmingai perskaitytas konsekracijos aktas, kurį iškilmėse dalyvavę kunigai pasirašė. Parapijos klebonas dėkojo visiems, savo auka ir darbu pastačiusiems šiuos Dievo namus. Ypatingai šiltai bendruomenė išreiškė padėką parapijos įkūrėjui ir naujosios bažnyčios statytojui monsinjorui Lionginui Vaičiulioniui. Iškilmės užbaigtos agape ir nuotaikingu koncertu.