2016-03-12 Atsinaujinimo diena

2016 kovo 12 d. Kauno Šventosios Dvasios bažnyčios parapijos Atsinaujinimo dieną vyko rekolekcijos „Viešpatie, sugrąžink man atpirkimo džiaugsmą“. Kiekvieno krikščionio džiaugsmo šaltinis, kaip pastebėjo Atsinaujinimo dieną savo įžvalgomis dalinęsis kunigas Antanas Saulaitis, yra gailestingumas. Darydami  gera kitiems žmonėms, suteiksime jiems  daug džiaugsmo, kuris neabejotinai  bus Dievo pastebėtas ir mums sugrąžintas  Dievišku gailestingumu ir meile, – liudijo šis nepaprastai paprastas kunigas.

Kaip aliuzija į Gailestingumo metus, rekolekcijos pradėtos iškilmingu Gailestingumo paveikslo įnešimu, prie kurio sukalbėtas ir Gailestingumo vainikėlis. Ir ne tik už įneštą paveikslą, vainikėlio sukalbėjimą dėkojame bažnyčios jaunimui, bet ir už tai, kad šlovino ir visus mokė šlovinti Viešpatį giesmėmis. Savo jauno gyvenimo, kurį tikėjimas pripildo įvairiausiomis džiaugsmo spalvomis, patirtimi dalinosi Vytauto Didžiojo universiteto teologijos fakulteto III kurso studentė Miglė Pečiulytė. Neužtenka vien žodžiais bažnyčioje išreikšti savo tikėjimą, tai reikia daryti kasdien ir visur, kur tik turime galimybę bendrauti, – apmąstyti savo gyvenimo  tikslus ir kryptį kvietė Miglė.

Klebonas Žydrūnas Paulauskas vedė susirinkusiuosius per Kryžiaus kelio apmąstymus. Nuotraukomis buvo vizualizuotas Kristus, ir šiandien nešantis kryžių  mūsų ir mūsų brolių rankomis, ir šiandien verkiantis kartu su mumis dėl mūsų kentėjimų ir nusiminimų. Parapijos sumos choras giedojo Graudžius verksmus.

Taip ypatingai buvo pasirengta Atsinaujinimo dienos kulminacijai – Atgailos ir Susitaikymo Šventosioms Mišioms, kuriomis Jėzus pagerbtas Švenčiausiame Sakramente.