2016-04-10 Marijos legiono jubiliejus

Šilainių Šventosios Dvasios parapijos Marijos legiono nariai šiais metais švenčia „Gailestingumo Motinos“ prezidiumo įkūrimo 20-metį. Įkūrėja-- pasaulietė, legionierė Marytė Smilgaitė, gyvenanti JAV Čikagoje. Ji buvo atvykusi į Lietuvą kaip Marijos legiono tarybos Dubline pasiuntinė ir viešėjo pas mus 4 metus (pirmąjį prezidiumą Lietuvoje ji įkūrė Kretingoje 1992m.). Mūsų parapijoje prezidiumo veiklą pradėjo 4 sesės: Teresė Andriušienė, Danė Basangova, Veronika Kriauzienė ir Aleksandra Čialkienė. Visą šį laiką prezidiumo dvasinis vadovas buvo ir yra Monsinjoras kunigas Lionginas Vaičiulionis. Esame jam labai dėkingi už tokį ilgametį ištvermingą ir rūpestingą vadovavimą. Nuo pat „Gailestingumo Motinos“ prezidiumo įkūrimo jam vadovauja sesė Veronika Kriauzienė, padeda vicepirmininkė Halina Kochanska, sekretorė Nijolė Abramovienė ir iždininkas Alvydas Auglys. Viso prezidiume yra 13 aktyviai veikiančių narių ir apie 400 maldos pagalbininkų, kurie įsipareigoję kasdien kalbėti Švč. Mergelės Marijos Rožinį ir pagrindines Marijos legiono maldas. Legionieriai vadovaujasi  Kristaus paliktu mokiniams įsakymų-nešti visiems Evagelijos gerąją naujieną. Su šia žinia ir maldomis Marijai jie lanko TBC dispanserio ir Klinikinės ligoninės ligonius. Jų ir ligoninių vadovų pastangomis buvo įkurtos maldos koplyčios, kuriose aukojamos Šv. Mišios. Kartu su ligoniais legionieriai gieda giesmes vadovaujami legiono vargonininko Juozo Plačinsko. Be veiklos ligoninėse legiono nariai pasirūpina žmonėmis, kurie dėl amžiaus ar kitų priežasčių negali patys atvykti į bažnyčią. Jiems pageidaujant yra pakviečiamas kunigas į namus. Jis aprūpina senelius ir ligonius Sakramentais. Tokia graži veikla suvienijo Marijos legiono narius su parapijos Gyvojo Rožinio maldos grupele ir Senjorais. Vadovaujami Marytės Jokūbaitienės senjorai bendradarbiaudami su Marijos legionieriais platina katalikišką literatūrą, dalyvauja įvairiose parapijos veiklose, meldžiasi ir adoruoja Švč. Sakramentą.

Marijos legiono nariai apaštalauja vidinėje vienybėje su Švč. Mergele Marija, kuri Šventosios Dvasios veikimu pradėjo Dievo Sūnų Jėzų. Ji yra tarp mūsų gyvenančio Mistinio Kristaus ir Bažnyčios Motina. Švęsdami jubiliejų viliamės, kad ir ateityje nepristigsime jėgų uoliai tarnauti Viešpačiui ir Švč. Mergelei Marijai, būti Jos, motiniškai besirūpinančios gyvuoju Kristumi, reikaluose.

Labai laukiame naujų entuziastingų, energingų aktyvių narių ir maldos pagalbininkų, kurie įkvėpti Šv. Dvasios ir Švč. Mergelės Marijos pavyzdžio prisijungtų prie „Gailestingumo Motinos“ prezidiumo narių ir kartu tęstų maldos ir apaštalavimo darbus parapijoje.

Marijos legiono „Gailestingumo Motinos“ prezidiumo Vicepirmininkė  Halina Kochanska