2016-10-08 Kelionė į Kryžių kalną

Spalio 8 dienos rytą rinkosi jaunimas, šiais metais besiruošiantis Sutvirtinimo Sakramentui. Katechetai bei parapijos klebonas jaunuolius pakvietė į kelionę, padėsiančią susipažinti ne vien su mokytojais, bet ir su naujais draugais, kuriems jau suteiktas Sutvirtinimo Sakramentas ir kurie pagelbės pasirengimo metu. Skambant šlovinimo giesmei autobusas pasuko link Kelmės, netoli kurios yra įsikūręs Šv. Benedikto Palendrių vienuolynas. Čia jaunuoliai dalyvavo Šv. Mišių aukoje, susitiko su Vienuolyno prioru tėvu Kazimieru Milaševičiumi, papasakojusiu vienuolyno istoriją, tikslą bei paskatinusį jaunuolius vadovautis pagrindiniu gyvenimo principu, puikiai išreikštu Benediktinų devize – „ora et labora!” („melskis ir dirbk!“). Kitas jaunųjų piligrimų kelionės tikslas buvo Kryžių kalnas ir šalia esantis Šv. Pranciskaus vienuolynas. Čia jaukioje koplyčioje jaunuolius pasitiko mylimas bei gerbiamas visada besišypsantis tėvas Severinas. Jis visus pradžiugino įspūdingomis vienuolyno ir savo gyvenimo istorijomis, gražiais pamokymais bei liudijimais. Nors oras nelepino ir gausiai lijo, iš vienuolyno jaunuoliai pasuko į Kryžių kalną, norėdami malda padėkoti Dievui už kelionę, naujus draugus bei patirtus įspūdžius. Ši piligriminė kelionė Šv. Dvasios parapijos katechetų – Emos Marcinkevičienės, Lino Vaitiekūno, jaunimo vadovo Vytauto Striogos ir parapijos klebono Žydrūno Paulausko dėka yra neabejotinai puiki pradžia jaunuolių pasirengimui siekiant Sutvirtinimo Sakramento.