2016-07-20 Pasaulio Jaunimo Dienos 2016

Šių metų liepos 20 – 31 d. parapijos jaunimas turėjo išskirtinę progą išvykti į Pasaulines Jaunimo Dienas Krokuvoje. Pirmomis kelionės dienomis visi dalyvavo Liubliniec miesto vyskupijos Jaunimo dienose ir buvo apgyvendinti parapijos šeimose, kurios rūpinosi jais kaip antrieji tėvai. Taip pat įsijungė į puikią kasdieninę programą, kurios metu dalyvaudavo Šv. Mišiose, lankėsi įvairiose istorinėse vietose, darė gailestingumo darbus, ir džiaugėsi laiku, skirtu  jaunatviškoms pramogoms ir sportui. Nuo 25 d. prasidėjo jaunimo dienos pačioje Krokuvoje. Mūsų parapijos jaunimui čia taip pat labai pasisekė, nes vėl apsigyveno šeimose. Šiame mieste vyko begalės įvairiausių renginių  ištisą savaitę, tad jaunimas galėjo išsirinkti jiems mieliausius užsiėmimus. Be to, 27 -29 d. vyko visų iš Lietuvos jaunimo grupių susitikimai, kuriuose katechezes vedė vysk. K. Kėvalas, vysk. A. Poniškaitis, vysk. R. Norvila, bei kiti kartu atvykę vyskupai. Jaunimui buvo suteikta galimybė dalyvauti susitaikinimo pamaldose, švęsti lietuviškai Šv. Mišias.  Tačiau labiausiai laukiamas buvo susitikimas su Šventuoju Tėvu, popiežiumi Pranciškumi, kuris pirmą kartą su jaunimu susitiko 28d. Kartu su popiežiumi ėjome Kryžiaus kelią, dalyvavome naktinėje vigilijoje  ir Švenčiausiojo Sakramento adoracijoje. Taip pat šlovinome Vešpatį  šventiniame Šlovinimo koncerte. O sekmadienį visi kartu su Popiežiumi šventėme Šventąsias Mišias Krokuvos Gailestingumo parko aikštėje. Atsisveikindamas su jaunimu Popiežius Pranciškus visus palaimino  linkėdamas naujų įkvepiančių gailestingumo darbų taikai ir ramybei ateities pasaulyje nepamirštant praeities skaudžių patirčių, kurias išgyveno mūsų tėvai ir seneliai. Sukalbėję Sveika Marija maldą,linksmi ir laimingi pasukome namų link.