2016-06-12 Gedulo ir Vilties dienai artėjant

Birželio 12 d. Kauno Šventosios Dvasios parapijos tikintieji susirinko parapijos salėje, kad artėjant Gedulo ir Vilties dienai prisimintų ir paminėtų Lietuvos kalinį ir tremtinį, caro žandarų persekiotą ir kankintą arkivyskupą Teofilį Matulionį. Ta proga M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas pristatė Česlovo Stonio kompoziciją „Tebūnie Dievo valia“. Būtent šiuos žodžius visuose gyvenimo bandymuose, kančiose ir persekiojimuose kantriai nešdamas savo kryžių kartodavo arkivyskupas Teofilis Matulionis.

Aktoriai Saulius Sipaitis,Česlovas Stonys ir Pranas Zaremba skatydami eiles giedodami giesmes ir dainuodami tremtinių, partizanų dainas priminė tikintiesiems šį didį Lietuvos žmogų, kuris visu savo gyvenimo pavyzdžiu ir šiandien sutelkia apie save tuos, kas myli Dievą ir Tėvynę.